BULLETPROOF COFEE ✅ Kawa kuloodoporna: Przepis, działanie

10 Mar 15:38

Bulletproof coffee – tzw. kawa kuloodporna to idealny sposób na poranne śniadanie. Ten innowatorski pomysł zyskuje coraz większą popularność. Wyjaśniamy fenomen bulletproof coffee i jaki ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej i skuteczne odchudzanie.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) – jak działa?

Jaki sens ma łączenie 3 niepasujących  do siebie na pierwszy rzut oka składników: kawa, masło i olej MCT?
Pijąc kuloodporną kawę możemy zauważyć u siebie:

  • zwiększona energia
  • zwiększona koncentracja
  • zmniejszony apetyt

Podstawą Bulletproof Coffee jest kawa, która zawiera antyoksydanty o pobudzającym działaniu. Ponadto kofeina ma pozytywne działanie na nasz mózg. Łatwo przedostaje się z układem krwionośnym do mózgu, gdzie łączy się z receptorami, powodując pobudzenie i napływ energii.

Kofeina najłatwiej przedostaje się przez barierę krew-mózg z tłuszczami. Kluczową rolę w tym procesie zajmuje olej MCT – czyli kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach. Olej MCT jest metabolizowany przez wątrobę, trafia bezpośrednio do mitochondriów, dostarczając dzięki temu łatwo dostępnej energii.

Następnie kwasy tłuszczowe towarzyszą transportowi kofeiny do mózgu.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) – rola tłuszczu

Bulletproof coffee Jak zrobić kawę kuloodporną

Masło dostarcza tłuszczów, które biorą udział w transporcie kofeiny. Masło jest źródłem:

  • kwasów tłuszczowych omega-3
  • CLA
  • witamin A, K, E i D
  • antyoksydantów

Dobrej jakości masło jest wysokokaloryczne, dzięki czemu po wypiciu bulletproof coffee nie odczuwamy głodu przez długi czas.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) – dla kogo?

Przede wszystkim ludziom, którzy chcą zwiększyć swoje zdolności umysłowe, polepszyć koncentrację i nabrać więcej energii. Idealnym rozwiązaniem jest sporządzenie bulletproof coffee rano – zajmuje to tylko kilka minut.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) na odchudzanie

Z zalet kuloodpornej kawy korzystają osoby aktywne fizycznie.  Wypita rano zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej. Dodanie jednej porcji Whey 100 Cookies&Cream zwiększy ilość białka (i walory smakowe), przyspieszając tym samym syntezę nowych włókien mięśniowych.

Dla skutecznego odchudzania warto rozważyć picie bulletproof coffee jako zamiennika śniadania. W szczególności w połączeniu z THERMO FAT BURNER MAX, ponieważ przyśpiesza proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.

Kuloodporna kawa sprawdzi się również u osób stosujących chwilowe głodówki. Nie powoduje wydzielenia insuliny i przerwania pozytywnych efektów odchudzania.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) – Przepis

SKŁADNIKI:

  • świeżo zmielona kawa – około 2 łyżeczek
  • 15-30 g masła od krów wypasanych w naturalny sposób
  • 5-12 ml oleju TREC M-C-T GOLD

Wybierając dobrej jakości masło, dostarczamy organizmowi odpowiednich proporcji kwasów tłuszczowych omega 3 do omega 6 i dużo witamin (w tym D3 i K2).

Kluczową rolę spełnia w przepisie na bulletproof coffee spełnia olej MCT. Jest on odpowiedzialny za szybkie działanie kuloodpornej kawy.

Bulletproof coffee (kawa kuloodporna) – jak zrobić?

Zmieloną kawę zalej wrzątkiem. Przelej kawę do blendera, dodaj masło i olej M-C-T GOLD. Blenduj przez ok. 10-20 sekund.

Przeglądając różne przepisy możemy się natknąć na dodatek oleju kokosowego zamiast oleju MCT.

POLECAMY RÓWNIEŻ