Co jeść, żeby schudnąć? -> Jedzenie na mieście

02 Lip 14:44

Każdy z nas lubi czasem zjeść poza domem, ale łatwo jest przesadzić i dać się skusić na słodycze czy tuczące posiłki, które odbiją się na naszej sylwetce. Co zrobić, gdy jesteś na diecie lub chcesz jeść zdrowo, a nie chcesz rezygnować z jedzenia na mieście? Co jeść, żeby schudnąć, kiedy wychodzisz zjeść poza domem? Jak dokonać właściwego wyboru jedzenia w restauracji? Co jeść na mieście?
W tym odcinku odpowiemy na te pytania.

Co jeść, żeby schudnąć poza domem

Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby nie przytyć, jedząc poza domem.
Warto zrezygnować z przekąsek przed posiłkiem, które zaostrzają apetyt. Poleca się wypicie wody, która wypełni żołądek i stłumi uczucie głodu. Warto omijać pieczywo z wysokokalorycznymi dodatkami.
Alkohol także ma ogromny wpływ na dietę. Lepiej ograniczyć się do jednego – dwóch kieliszków wytrawnego wina, wypitych do dania głównego lub zdecydować się na małe piwo bezalkoholowe.

Co jeść, żeby schudnąć – Dania z menu

WYBIERZ MĄDRZE: Gdy zamawiasz dania mięsne, wybieraj je zawsze bez skóry i panierki. Zamiast mięsa smażonego, wybierz grillowane. Zawsze dodawaj warzywa do posiłku. Są one zdrowe i niskokaloryczne. Staraj się zaczynać posiłek właśnie od warzyw, a nie od mięsa. Zrezygnuj z dań mącznych, tłustych serów i ciężkich sosów. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów. Są one bombą kaloryczną. Unikaj baraniny, wieprzowiny, czy podrobów, a zamiast tego wybieraj najlepiej mięso z kurczaka. Możesz sobie pozwolić na makaron, ale staraj się unikać do niego dodatków.
Jeśli w czasie jedzenia restauracji chcesz zamówić dwa dania, wybierz przystawkę i danie główne lub dwie przystawki. Wybór deseru jest błędem, gdy jesteś na diecie. Zawsze możesz poprosić o modyfikację wybranej potrawy, np. zamiast frytek wybrać pieczone plastry selera, sałatkę bez sosu itd.

Co jeść, żeby schudnąć

Zawsze przekąś coś przed wyjściem, np. owoc, warzywo lub jogurt. Dzięki temu nie będziesz odczuwała wielkiego głodu, a zanim dotrzesz do restauracji, zdążysz już tę przekąskę strawić. Przed posiłkiem zamów szklankę wody z cytryną, herbatę, lub świeży sok owocowy. Rozkręcisz w ten sposób metabolizm, rozrzedzisz soki żołądkowe i przyspieszysz trawienie.

POLECAMY RÓWNIEŻ