Dlaczego nie chudnę? Najczęstsze błędy odchudzania

28 Lis 15:30

W tym odcinku razem z Natalią Mlekicką odpowiemy na często zadawane przez Was pytania: „Dlaczego nie chudnę?” oraz “Jak schudnąć z brzucha”.

Dlaczego nie chudnę?

Na początku określcie, co dla Ciebie oznacza „chudnięcie” – czy oznacza zmniejszenie ciężaru ciała (czyli osiągnięcie mniejszej wagi), czy zmniejszenie rozmiaru ubrań? Jeżeli najważniejsze dla Ciebie jest zmniejszenie wagi ciała, to żeby schudnąć, z powodzeniem możecie biegać długie dystanse, pływać, jeździć na rowerze, na rolkach, czyli skupić się na treningu aerobowym.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoje ciało było kształtne i jędrne, w wymarzonym przez siebie rozmiarze, a nie koniecznie mała waga, trenujcie siłowo. Ćwiczenia siłowe budują masę mięśniową, dlatego może Ci się wydawać, że nie chudniesz, gdy w rzeczywistości w centymetrach może nic się nie zmienić. Dzięki ćwiczeniom siłowym ciało będzie jędrne.

U osób aktywnych mięśnie często pracują. Każdy pracujący mięsień zasysa więcej wody, glikogenu, substancji odżywczych. To powoduje, że mięsień będzie cięższy. Im więcej mięśni, tym więcej tkanki tłuszczowej i kalorii spalasz. Dlatego nie przejmuj się, że one trochę więcej ważą.

Dlaczego nie chudnę i jak schudnąć z brzucha?

Dlaczego nie chudnę Unikaj błędów podczas odchudzaniaDlaczego nie chudnę?” Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Każda z nas ma predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej z pewnych miejscach, np. brzuch, uda, pośladki, ramiona. Skuteczne odchudzanie jest procesem długotrwałym i spalanie tkanki tłuszczowej przebiega mniej więcej równomiernie w całym ciele. Niestety nie możesz przez ćwiczenia wybrać, skąd tkanka tłuszczowa będzie spalana najpierw. Bądź cierpliwa, prawidłowo się odżywiaj, trenuj i co ważne – sprawdzaj na bieżąco swoje wyniki – a efekty na pewno przyjdą.

Kremy, folie itp. dają znikome efekty. Najlepsze efekty odchudzania zauważysz stosując odpowiednią dietę i ćwicząc.

Dlaczego nie chudnę? Brać tabletki na odchudzanie?

Dlaczego nie chudnę? Przyczyną niechudnięcia może być strach przez suplementami. Twoje ciało potrzebuje uzupełnienia składników odżywczych. To suplementy, czyli uzupełnienie diety. Dzięki nim możesz wspomóc efekty odchudzania. O suplementach wspomagających odchudzanie mówiliśmy TUTAJ.

Zadbaj o swoją dietę i prawidłowy plan suplementacyjny.

POLECAMY RÓWNIEŻ