5 rad, jak nie przytyć w Święta?

19 Gru 15:03

Dla większości z nas Święta to czas odstępstw od diety. Kuszą domowe wypieki, tłuste potrawy, soki… Warto jednak mieć na uwadze, że świąteczne objadanie może zniszczyć efekty długiej diety i treningów. A więc – jak nie przytyć w Święta? Przygotowaliśmy dla Was kilka najskuteczniejszych porad.

Jak nie przytyć w Święta? 12 potraw

Tradycja mówi, że na stole wigilijnym powinno znaleźć się 12 potraw i powinniśmy skosztować każdej z nich. Dobra rada: nakładaj małe porcje, dzięki temu spróbujesz każdej z potraw, ale nie przejesz się. Zamiast 10 pierogów spróbuj po prostu jednego. Dzięki temu nie będziesz przejedzona, zjesz z umiarem i nie odczujesz dolegliwości żołądkowych po zbyt dużej ilości jedzenia.

Jak nie przytyć w Święta: wersja dietetyczna świątecznych potraw

Dietetyczne potrawy wcale nie znaczą “gorsze”. Istnieje wiele sposób na zmniejszenie kaloryczności potraw. Dzięki temu są one także zdrowsze, np. zamiast smażyć rybę – lepiej ją upiec. Dania na bazie majonezu można przygotować z użyciem jogurtu, a słodycze zastąpić dietetycznymi wypiekami (dużo inspiracji znajdziesz TUTAJ).

Jak nie przytyć w Święta: mniejsze złoJak nie przytyć w Święta Poradnik

“W Święta można”? Nie popadaj w skrajność. To, że odstąpiłaś od diety wcale nie oznacza, że możesz już zjeść wszystko. Pamiętaj – Twoje ciało jest przyzwyczajone do pewnego stylu życia. Jeśli nagle obładujesz żołądek jedzeniem, możesz także nabawić się dolegliwości żołądkowych. Jedz mądrze.

Jak nie przytyć w Święta: Ćwicz

Jeśli znajdziesz w Święta czas na trening – wykonaj go. Na naszym kanale znajdziesz wiele treningów, które możesz wykonać w zaciszu domowym bez użycia żadnego sprzętu. Możesz także pobiegać lub choćby wybrać się na spacer. Odrobina ruchu to zawsze lepiej niż nic.

Jak nie przytyć w Święta: Pij wodę

Nie zapominaj o wodzie. Zamiast słodkich kompotów i napojów  wypełnionych po brzegi cukrem wybierz wodę.

Nie miej wyrzutów sumienia z powodu świątecznej uczty. Ma być przyjemnością. Potrawy zjedzone z umiarem nie muszą odbić się negatywnie na Twojej sylwetce. Potraktuj Święta jako małe cheat days 🙂

A jakie są wasze sposoby na odepchnięcie świątecznych pokus? Jak nie przytyć w święta? Podzielcie się z nami w komentarzach

POLECAMY RÓWNIEŻ