Jak schudnąć do lata?

16 maja 15:29

Lato coraz bliżej. Każda z nas żałuje, że nie zaczęła ćwiczyć wcześniej i obawia się, że nie zdąży schudnąć do lata. Czas leci, a sylwetka sama się nie zrobi. Nie ma diety cud. Nie ma cudownych tabletek, które schudną za nas. Są za to proste i efektywne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów. Podpowiadamy, jak schudnąć do lata – szybko i skutecznie.

JAK SCHUDNĄĆ– Plan – realny i motywujący

Jak schudnąć? Po pierwsze: postaw sobie realny cel i dąż do niego małymi krokami. Nie spodziewaj się spektakularnych efektów w krótkim czasie. Rozpoczynaj od małych kroków, aby osiągnąć duży cel.

JAK SCHUDNĄĆ– Dieta – odpowiednio zbilansowana

Jak schudnąć do lata - Porady, wskazówkiOdpowiednio zbilansowana dieta jest to 70% sukcesu. Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, odejmij od niego 200-300 kcal i ułóż dietę w oparciu o wyniki (więcej u zapotrzebowaniu kalorycznym). Jeśli nie chcesz samodzielnie liczyć kalorii, skorzystaj z aplikacji, które zrobią to za Ciebie.
Zmień nawyki żywieniowe. W odstawkę idą: słodycze, fast food, napoje słodzone, tłuste potrawy, niezdrowe przekąski.
Jedz 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu.
Zapomnij o micie niejedzenia po 18 i o unikaniu śniadań.
Czytaj etykiety. Jedz zdrową żywność, unikaj tej wysoko przetworzonej i z wysoką zawartością węglowodanów prostych.

JAK SCHUDNĄĆ- Ćwiczenia

Włącz do swojego planu dnia aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej jest szybsze.
Ćwiczyć można wszędzie – nie szukaj wymówek 🙂 Jeśli nie chcesz od razu iść na siłownię, spróbuj na początek zastąpić windę schodami, ćwiczyć w trakcie prac domowych itp.

JAK SCHUDNĄĆ – Odpoczynek

W poszukiwaniu sposobów na to, jak schudnąć, zapominamy o odpoczynku. Twoje ciało potrzebuje regeneracji. Treningi nie mogą być zbyt forsujące, ani zbyt częste. Przynajmniej 1 dzień w tygodniu powinien być przeznaczony na regenerację. Ważny jest również sen i jego jakość. Jeśli będziesz się wysypiać, przełoży się to bezpośrednio na Twoje samopoczucie i efekty odchudzania.

JAK SCHUDNĄĆ – Suplementy

Sprawdź najpopularniejsze Spalacze tłuszczu

Trzymamy za Was kciuki i dzielcie się z nami Waszymi efektami w pogoni za letnią, idealną sylwetką 🙂

 

Przeczytaj również artykuł nt. Spalanie tkanki tłuszczowej

POLECAMY RÓWNIEŻ