JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ? Zasady skutecznego odchudzania

12 Gru 15:37

Jak szybko schudnąć? Wbrew pozorom najlepszy sposób na zdrowe chudnięcie to niechudnięcie szybko. Pamiętaj – pracowałaś latami na to, jak wygląda teraz Twoje ciało. Aby to zmienić, również potrzeba czasu. Są jednak sposoby na to, żeby szybko schudnąć i żeby to odchudzanie było skuteczne i zdrowe. Wystarczy stosować się do kilku wskazówek. Posłuchaj Natalii Mlekickiej – mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym, która udzieli Ci kilku cennych rad, jak szybko schudnąć.

Jak szybko schudnąć: dieta i ćwiczenia

Jak szybko schudnąć? Przeanalizuj swój tryb życia – aktywność fizyczną, jak jesz, jak wygląda Twój dzień. Wszystko, co robisz, ma wpływ na Twój organizm. Analizując swoją aktywność fizyczną sprawdź, czy realizujesz treningi zgodnie z celem, jaki sobie założyłaś. Jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową, sprawdź, czy wykonywane treningi pozwolą Ci to osiągnąć. Podobnie z dietą – możliwe, że plan diety, którego używasz, może być idealny dla koleżanki, ale nie sprawdzać się zupełnie u Ciebie. Przeanalizuj to lub skieruj się do specjalisty.
Stres czy nerwy związane z odchudzaniem nie sprzyjają efektom, wręcz przeciwnie. Dodatkowo mają negatywny wpływ na samopoczucie.

Ile schudnę w miesiąc?Jak szybko schudnąć Zasady zdrowego odchudzania

W ciągu miesiąca można zgubić dużo kilogramów. Jeśli jednak schudniesz za szybko, możesz rozregulować swoją gospodarkę hormonalną i przez długi czas naprawiać te szkody. Lepiej zacząć krok po kroku, stopniowo i z rozwagą, tak, żeby efekty przychodziły powoli i Twoje ciało przyzwyczajało się do zmian.

Jak szybko schudnąć bez efektu jo-jo?

Zdrowe i skuteczne odchudzanie niestety jest procesem długotrwałym. Żeby zdrowo schudnąć, musisz uzbroić się cierpliwość, ale będzie warto. Rygorystyczne diety zagwarantują Ci tylko efekt jojo. Twój organizm, kiedy otrzymuje za mało kalorii (energii), “buntuje się” i odkłada każdą nadwyżkę jedzenia na zapas. Kiedy dojdziesz do wymarzonej wagi, nadmiar kilogramów wraca.

Jak szybko schudnąć – efekty odchudzania

Kiedy zauważysz pierwsze efekty odchudzania? Zdrowe odchudzanie to zrzucanie ok. 0,5 do max 1 kg tygodniowo. Zanim zaczniesz odchudzanie, zrób sobie zdjęcie oraz 30 dni później. W chwilach słabości to będzie dla Ciebie dodatkową motywacją.

Zobacz też: Dlaczego nie chudnę? – porady Natalii

POLECAMY RÓWNIEŻ