Ćwiczenia na siłowni dla kobiet

09 Lip 10:18

Ćwiczenia na siłowni dla kobiet? Fitness czy siłownia – oto dylemat wielu kobiet. Zwolenniczki obu metod stoją twardo za swoimi wyborami. Kobiety zazwyczaj nie chcą wykonywać ćwiczenia na siłowni, ponieważ uważają, że jest ona tylko na mężczyzn. Boją się, że zbudują ogromne mięśnie i stracą swoją kobiecość. Nic bardziej złudnego! Kobiety nie produkują tak dużej ilości testosteronu, jak mężczyźni, dlatego nigdy nie zbudują tak dużej muskulatury, jak oni. Poza tym budowa masy mięśniowej nie jest wcale taka łatwa 🙂

Czasy, kiedy siłownia była domeną mężczyzn, już dawno minęły. Widok kobiety na siłowni nie jest dziś dla nikogo niczym dziwnym. Coraz więcej kobiet oprócz aerobiku i różnych zajęć fitness, wizytę w klubie sportowym uzupełnia o ćwiczenia siłowe. I słusznie! Ćwiczenia siłowe są niezbędnym środkiem dla optymalnego funkcjonowania poszczególnych układów organizmu.

Ćwiczenia na siłowni – Dlaczego warto?

Mięśnie spalają tłuszcz. Posiadając większą masę mięśniową, mamy wyższy metabolizm i w ten sposób – w naturalny sposób – spalamy więcej kalorii. Ponadto delikatnie umięśnione ciało wygląda znacznie estetyczniej, zdrowiej i jest bardziej jędrne.
Warto pamiętać, że po 25 – 30 roku życia masa mięśniowa ulega naturalnemu wyniszczeniu, tak jak przy braku aktywności fizycznej. Dlatego tak ważne są ćwiczenia na siłowni i posiadanie masy mięśniowej na odpowiednim poziomie. Jednym z najważniejszych elementów jest dieta: 70-80% sukcesu, tego, jak wyglądamy, jak się czujemy, jak wygląda nasz trening, uzależnione jest od tego, co jemy. Pamiętaj, że nieważne jak mocno “katujesz się na siłowni”, jak dobrze wyglądasz, nie osiągniesz właściwych rezultatów bez diety.

ćwiczenia na siłowni dla kobiet

Ćwiczenia na siłowni dla kobiet

Wiele kobiet krępuje się wykonywać ćwiczenia na siłowni z powodu braku odpowiedniej wiedzy dotyczącej wykonywania ćwiczeń na poszczególnych przyrządach. Dlatego w kolejnych odcinkach przedstawimy Wam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z użyciem maszyn na siłowni w formie filmów instruktażowych.

Ćwiczenia na siłowni – Rozciąganie

Pamiętaj, aby po każdych ćwiczeniach na siłowni rozciągać się. Dzięki stretchingowi zachowasz zdrowie psychiczne i fizyczne. Będziesz czuć się znacznie lepiej i szybciej się zregenerujesz, a Twoja sprawność ruchowa znacznie wzrośnie.

ćwiczenia na siłowni kobiety

POLECAMY RÓWNIEŻ