Odchudzanie: Jak schudnąć? – Najczęstsze mity

17 Lis 15:05

Temat: diety i odchudzanie jest bardzo rozległy i wokół niego krąży wiele teorii. Nie wszystkie są jednak słuszne. Nie jesz śniadań, unikasz czekolady i ziemniaków, a Twoja waga nadal stoi w miejscu? Funkcjonuje wiele mitów na temat odchudzania. Ulegamy im w nadziei, że dzięki temu uda nam się szybko schudnąć. Kto chociaż raz próbował zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ten doskonale wie, że jest mnóstwo sprzecznych informacji o odchudzaniu.
Sprawdź, czy Twoje przekonania na temat diety i tego, jak schudnąć są prawdziwe.

Odchudzanie – Mit: Nie jedz czekolady

Pamiętaj, że każda czekolada jest produktem kalorycznym – zwykła tabliczka czekolady to ponad 500 kcal. Gorzka czekolada pomimo wyższej kaloryczności jest produktem, po który czasem warto sięgnąć, ze względu na wysoką zawartość kakao. skuteczne odchudzanie

Odchudzanie – Mit: Mogę jeść dużo owoców

Ze względu na zawartość fruktozy owoce wbrew pozorom nie są dobrą przekąską, a tym bardziej powinny być ostatnim wyborem, kiedy przychodzi do posiłku wieczornego. Warto natomiast włączyć owoce do śniadania w połączeniu z niżej indeksacyjnymi węglowodanami złożonymi oraz źródłem białka.

Odchudzanie – Mit: Woda gazowana jest niezdrowa

To nieprawda, że woda gazowana jest niezdrowa. Dwutlenek węgla w takiej wodzie pobudza trawienie i wzmaga apetyt, działa też lekko moczopędnie, niektórym może jednak zaszkodzić. Picia wody gazowanej odradza się osobom z problemami gastrycznymi, mającym kłopoty z krtanią, czy osobom z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz małym dzieciom.

odchudzanie

Odchudzanie – Mit: Nie muszę liczyć kalorii

Jakość produktów, pory ich spożywania, połączenia pełnią równie istotną rolę, jak samo bilansowanie makroskładników. Kaloria nie jest równa kalorii. Obok pojęć takich jak indeks czy ładunek glikemiczny nie możemy przejść obojętnie.

Odchudzanie – Mity

Wokół odchudzania krąży wiele mitów. Rozwialiśmy najpopularniejsze z nich.
Jak schudnąć? Przestrzegaj powyższych zasad, zachowuj umiar w jedzeniu, uprawiaj aktywność fizyczną i dbaj o siebie – warto od tego zacząć i pogłębiać swoją wiedzę, żeby przeprowadzić skuteczne odchudzanie.

POLECAMY RÓWNIEŻ