Odchudzanie – top 6 ziół na odchudzanie

05 Sty 15:12

Korzystając ze zbiorów największej apteki świata – natury, przygotowaliśmy listę powszechnie dostępnych ziół, które skutecznie wspierają spalanie tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Działają jak naturalne spalacze tłuszczu, tabletki na odchudzanie. Sprawdź, które zioła na odchudzanie są najbardziej skuteczne.

imbir na odchudzanie

Zioła na odchudzanie: Imbir

Wśród ziół na odchudzanie wyróżnia się imbir. Charakteryzuje się on bardzo szerokim działaniem i jest stosowany w przypadku wielu schorzeń. Wypicie naparu z imbiru skutecznie hamuje nudności wywołane chorobą lokomocyjną, a żucie kawałka imbiru działa antybakteryjnie i przeciwbólowo, w przypadku bólu gardła. Imbir ma również swoje zastosowanie w trakcie diety redukcyjnej. Pobudza on, bowiem metabolizm i zwiększa ilość energii, co przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej.

Szałwia na odchudzanie

Herbata przyrządzona z tego zioła posiada działanie moczopędne. Regularne jej spożywanie pomoże przyśpieszyć proces utraty tkanki tłuszczowej, poprzez usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii i zwiększenie tempa metabolizmu.

Zioła na odchudzanie: Mięta pieprzowa

Mięta spożyta czy to w postaci naparu, czy w postaci listków posiada bardzo korzystne dla zdrowia właściwości. Po pierwsze działa pozytywnie na jelita, zwiększając stopień wchłaniania substancji odżywczych, a po drugie skutecznie hamuje apetyt. Dlatego żucie gumy miętowej jest świetnym rozwiązaniem, kiedy najdzie nas nieoczekiwany głód.

Mniszek lekarski na odchudzanie

Posiada działanie silnie moczopędne, przez co wspomaga organizm w pozbywaniu się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Działa również przeciwzapalnie, a jak wiadomo chronicznie występujące stany zapalne, zwiększają szansę rozwoju cukrzycy typu II oraz otyłości. Mniszek skutecznie wspiera także wątrobę, więc idealnie sprawdzi się jako pomoc podczas detoksu.

zioła na odchudzanie szałwiaYerba Mate na odchudzanie

Ta peruwiańska herbata jest znana ze swoich odchudzających właściwości. Bogactwo witamin i minerałów w niej zawartych, jak również duża ilość antyoksydantów skutecznie zwiększają tempo przemiany materii, dzięki temu yerba mate to skuteczne zioła na odchudzanie.

Zioła na odchudzanie: Pokrzywa indyjska

Forskolina to związek, który zyskuje coraz większą popularność wśród odchudzających się osób. Wpływa na szlaki energetyczne zachodzące w komórkach przez co sprawia, że utlenianie kwasów tłuszczowych zachodzi intensywniej. Podczas 6-miesięcznej suplementacji ekstraktem z pokrzywy indyjskiej ochotnicy stracili średnio o 4 kilogramy więcej, niż osoby z grupy kontrolnej. Zwiększyła się również ich masa mięśniowa, co stawia forskolinę w bardzo pozytywnym świetle. Zwiększenie masy mięśniowej z równoczesnym spadkiem tkanki tłuszczowej jest najszybszym sposobem na polepszenie wyglądu ciała.

 

Zobacz także artykuł nt. błonnik pokarmowy

POLECAMY RÓWNIEŻ