7 Najskuteczniejszych ćwiczeń na płaski brzuch

03 sie 08:18

Mięśnie brzucha są jedną z największych grup mięśni u człowieka. Pełnią w organizmie człowieka wiele niezwykle ważnych funkcji, m.in.:
* Chronią narządy wewnętrzne w jamie brzusznej człowieka.
* Współuczestniczą w procesie oddychania, wspomagają pracę przepony.
* Udział w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Zbyt duża masa ciała jest jedną z przyczyn zaburzeń pracy mięśni brzucha. Najlepszą metodą zrzucenia zbędnych kilogramów jest systematycznie uprawiany trening aerobowy. Aby taki wysiłek przynosił oczekiwane efekty, ważne jest wspomaganie go odpowiednimi ćwiczeniami z udziałem mięśni brzucha (mięsień prosty, mięsień skośny wewnętrzny, mięsień skośny zewnętrzny, mięsień poprzeczny). Trening mięśni brzucha o dużej różnorodności i zmienności ćwiczeń pozwala na równy rozwój całej tej partii ciała.

Co oprócz ćwiczeń jest ważne w rzeźbieniu mięśni brzucha?
1. Jedzenie „z głową”
Jedz nie­wiel­kie, die­te­tycz­ne por­cje, po które bę­dziesz się­gać 5-6 razy dzien­nie. Zre­zy­gnuj z tłu­stych dań oraz sło­dy­czy na rzecz zdrowych posiłków, w tym wa­rzyw i owo­ców.
2. Zioła
Mo­żesz sto­so­wać zioła w po­sta­ci her­ba­tek lub jako do­da­tek do po­traw. Wła­ści­wie do­bra­ne zioła po­bu­dza­ją wy­twa­rza­nie soku żo­łąd­ko­we­go i przez to przy­spie­szają tra­wie­nie.
3. Jogurty
Jogurty naturalne zawierają żywe kul­tu­ry bak­te­rii pro­bio­tycz­nych, które za­po­bie­ga­ją za­par­ciom i wzdę­ciom.
4. Unikaj potraw powodujących wzdęcia
Unikaj zbyt dużych ilości fa­so­li, grochu, bobu. Gazy zbie­ra­ją się też po zje­dze­niu ki­szo­nej ka­pu­sty.
5. Masuj brzuch
Poprzez masaż brzucha po­pra­wia się krą­że­nie krwi i roz­luź­nia­ją mię­śnie. Do­dat­ko­wo po­bu­dzane są do pracy je­li­ta, przez co szyb­ciej usu­wa­ją gazy.

Pamiętaj, regularność to podstawa!
Każdy trening, prowadzony nieregularnie, będzie zwyczajnie nieskuteczny. Jeśli marzymy o płaskim brzuchu, musimy pamiętać o regularności. Mniej intensywny i krótszy, ale systematyczny trening będzie o wiele bardziej skuteczny niż jednorazowy. Zaleca się ćwiczyć mięśnie brzucha 3-4 razy w tygodniu, aby miały czas na regenerację. W pozostałe dni warto dodać inne aktywności fizyczne, najlepiej trening cardio – np. jazdę na rowerze, trening na bieżni. To wspomoże redukcję tkanki tłuszczowej.

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował