Dlaczego nie chudnę? Najczęstsze błędy odchudzania

28 lis 15:30

W tym odcinku razem z Natalią Mlekicką odpowiemy na często zadawane przez Was pytania: „Dlaczego nie chudnę?” oraz „Jak schudnąć z brzucha”.

Dlaczego nie chudnę?

Na początku określcie, co dla Ciebie oznacza „chudnięcie” – czy oznacza zmniejszenie ciężaru ciała (czyli osiągnięcie mniejszej wagi), czy zmniejszenie rozmiaru ubrań? Jeżeli najważniejsze dla Ciebie jest zmniejszenie wagi ciała, to żeby schudnąć, z powodzeniem możecie biegać długie dystanse, pływać, jeździć na rowerze, na rolkach, czyli skupić się na treningu aerobowym.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoje ciało było kształtne i jędrne, w wymarzonym przez siebie rozmiarze, a nie koniecznie mała waga, trenujcie siłowo. Ćwiczenia siłowe budują masę mięśniową, dlatego może Ci się wydawać, że nie chudniesz, gdy w rzeczywistości w centymetrach może nic się nie zmienić. Dzięki ćwiczeniom siłowym ciało będzie jędrne.

U osób aktywnych mięśnie często pracują. Każdy pracujący mięsień zasysa więcej wody, glikogenu, substancji odżywczych. To powoduje, że mięsień będzie cięższy. Im więcej mięśni, tym więcej tkanki tłuszczowej i kalorii spalasz. Dlatego nie przejmuj się, że one trochę więcej ważą.

Jak schudnąć z brzucha?

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Każda z nas ma predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej z pewnych miejscach, np. brzuch, uda, pośladki, ramiona. Skuteczne odchudzanie jest procesem długotrwałym i spalanie tkanki tłuszczowej przebiega mniej więcej równomiernie w całym ciele. Niestety nie możesz przez ćwiczenia wybrać, skąd tkanka tłuszczowa będzie spalana najpierw. Bądź cierpliwa, prawidłowo się odżywiaj, trenuj i co ważne – sprawdzaj na bieżąco swoje wyniki – a efekty na pewno przyjdą.

Kremy, folie itp. dają znikome efekty. Najlepsze efekty odchudzania zauważysz stosując odpowiednią dietę i ćwicząc.

Tabletki na odchudzanie?

Przyczyną niechudnięcia może być strach przez suplementami. Twoje ciało potrzebuje uzupełnienia składników odżywczych. To suplementy, czyli uzupełnienie diety. Dzięki nim możesz wspomóc efekty odchudzania. O suplementach wspomagających odchudzanie mówiliśmy TUTAJ.

Zadbaj o swoją dietę i prawidłowy plan suplementacyjny.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Napisz komentarz