Ćwiczenia na pośladki: 5-min Trening na jędrne pośladki z gumą fitness

07 lut 15:16

Mało aktywny tryb życia nie sprzyja rozwojowi kondycji i poprawie wyglądu pośladków. Jeśli nie wykonujemy ćwiczeń na pośladki, zostają one płaskie i „bez wyrazu”. Stąd blisko do cellulitu. Aby  pośladki były jędrne i uniesione, trzeba wykonywać ćwiczenia na pośladki, które pomogą wymodelować tę część ciała. Odpowiedni trening potrafi zdziałać cuda. My przedstawiamy Wam 4 ćwiczenia na pośladki – 5-minutowy trening pośladków z gumą fitness, który możecie wykonywać w dowolnym miejscu, także w domu.


Przedstawione ćwiczenia na pośladki stanowią jeden zestaw ćwiczeń. Wykonuj 3 serie ćwiczeń z przerwą ok. 60 sekundową pomiędzy seriami.

Trening najlepiej wykonywać 2-3 razy w tygodniu – wystarczająco dużo, aby pośladki urosły i ujędrniły się, ale też nie można przesadzać z ilością treningów, aby mięśnie mogły odpocząć .

Do dzieła! 🙂

Ćwiczenia na pośladki:

1. Unoszenie nogi w klęku podpartym – odwodzenie nogi w tył
Ćwiczenia na pośladki Unoszenie nogi w klęku podpartym

Zaczep taśmę o stopę, drugi koniec taśmy przytrzymaj ręką. Wykonuj odwodzenie nogi w tył. To ćwiczenie świetnie angażuje mięśnie pośladków i unosi je.

2.  Unoszenie nogi w klęku podpartym do boku

Ćwiczenia na pośladki Unoszenie nogi w bok w klęku podpartym

Wykonuj odwodzenie nogi w bok – noga jest ugięta pod kątem 90 stopni w kolanach. To ćwiczenie pomaga unieść pośladki i ujędrnić je.

3. Unoszenie nogi do boku w klęku podpartym z prostowaniem nogi

Ćwiczenia na pośladki Unoszenie nogi w bok w klęku podpartym z prostowaniem nogi

Wykonuj ćwiczenie jak w punkcie trzecim, jednak wykonuj jednocześnie prostowanie nogi.

4. Unoszenie bioder

Ćwiczenia na pośladki Unoszenie pośladków

Wykonuj unoszenie bioder do góry. Nie opieraj pupy o podłoże, aby mięśnie pośladków były przez cały czas w napięciu. Wykonaj maksymalne spięcie pośladków i opuść je nad ziemię.

Pośladki płoną przy tych ćwiczeniach, ale warto 🙂

Nie zapominaj również, że do pozbycia się tkanki tłuszczowej z pośladków i pozostałych części ciała niezbędna jest odpowiednia zbilansowana dieta. Stanowi ona 70% sukcesu! Dowiedz się więcej o odpowiedniej diecie na naszej stronie lub skontaktuj się z dietetykiem, który ułoży dobraną pod Ciebie dietę.

Na początek rezygnuj z ciężkich, niezdrowych potraw, fast-foodów i słodyczy. Jedz pełnoziarniste produkty zbożowe, dużo warzyw i owoców, które zawierają błonnik, chudy nabiał i mięso, morskie ryby, używaj oliwy z oliwek zamiast oleju słonecznikowego. Codziennie pij ok. 2 litrów wody mineralnej, aby oczyścić organizm z toksyn. Używaj szorstkiej rękawicy do peelingu z masowaniem pośladków kolistymi ruchami, dzięki czemu wspomożesz pozbycie się cellulitu. Taki zabieg doskonale pobudza krążenie.

Aby wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej, stosuj Clenburexin.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz