Co jeść na mieście, będąc na diecie?

02 lip 14:44

Każdy z nas lubi czasem zjeść poza domem, ale łatwo jest przesadzić i dać się skusić na słodycze czy tuczące posiłki, które odbiją się na naszej sylwetce. Co zrobić, gdy jesteś na diecie lub chcesz jeść zdrowo, a nie chcesz rezygnować z jedzenia na mieście? Jak dokonać właściwego wyboru jedzenia w restauracji? Co jeść na mieście?
W tym odcinku odpowiemy na te pytania.

Zasady diety poza domem: co jeść na mieście?
Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby nie przytyć, jedząc poza domem.
Warto zrezygnować z przekąsek przed posiłkiem, które zaostrzają apetyt. Poleca się wypicie wody, która wypełni żołądek i stłumi uczucie głodu. Warto omijać pieczywo z wysokokalorycznymi dodatkami.
Alkohol także ma ogromny wpływ na dietę. Lepiej ograniczyć się do jednego – dwóch kieliszków wytrawnego wina, wypitych do dania głównego lub zdecydować się na małe piwo bezalkoholowe.

Co więc jeść na mieście?
WYBIERZ MĄDRZE: Gdy zamawiasz dania mięsne, wybieraj je zawsze bez skóry i panierki. Zamiast mięsa smażonego, wybierz grillowane. Zawsze dodawaj warzywa do posiłku. Są one zdrowe i niskokaloryczne. Staraj się zaczynać posiłek właśnie od warzyw, a nie od mięsa. Zrezygnuj z dań mącznych, tłustych serów i ciężkich sosów. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów. Są one bombą kaloryczną. Unikaj baraniny, wieprzowiny, czy podrobów, a zamiast tego wybieraj najlepiej mięso z kurczaka. Możesz sobie pozwolić na makaron, ale staraj się unikać do niego dodatków.
Jeśli w czasie jedzenia restauracji chcesz zamówić dwa dania, wybierz przystawkę i danie główne lub dwie przystawki. Wybór deseru jest błędem, gdy jesteś na diecie. Zawsze możesz poprosić o modyfikację wybranej potrawy, np. zamiast frytek wybrać pieczone plastry selera, sałatkę bez sosu itd.

DOBRA RADA:
Zawsze przekąś coś przed wyjściem, np. owoc, warzywo lub jogurt. Dzięki temu nie będziesz odczuwała wielkiego głodu, a zanim dotrzesz do restauracji, zdążysz już tę przekąskę strawić. Przed posiłkiem zamów szklankę wody z cytryną, herbatę, lub świeży sok owocowy. Rozkręcisz w ten sposób metabolizm, rozrzedzisz soki żołądkowe i przyspieszysz trawienie.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował