Kobieta na siłowni? TAK!

09 lip 10:18

Kobieta na siłowni? Fitness czy siłownia – oto dylemat wielu kobiet. Zwolenniczki obu metod stoją twardo za swoimi wyborami. Kobiety zazwyczaj nie chcą trenować na siłowni, ponieważ uważają, że jest ona tylko na mężczyzn. Boją się, że zbudują ogromne mięśnie i stracą swoją kobiecość. Nic bardziej złudnego! Kobiety nie produkują tak dużej ilości testosteronu, jak mężczyźni, dlatego nigdy nie zbudują tak dużej muskulatury, jak oni. Poza tym budowa masy mięśniowej nie jest wcale taka łatwa 🙂
Czasy, kiedy siłownia była domeną mężczyzn, już dawno minęły. Widok kobiety na siłowni nie jest dziś dla nikogo niczym dziwnym. Coraz więcej kobiet oprócz aerobiku i różnych zajęć fitness, wizytę w klubie sportowym uzupełnia o ćwiczenia siłowe. I słusznie! Ćwiczenia siłowe są niezbędnym środkiem dla optymalnego funkcjonowania poszczególnych układów organizmu.

Odchudzanie a kobieta na siłowni – Dlaczego warto mieć mięśnie?
Mięśnie spalają tłuszcz. Posiadając większą masę mięśniową, mamy wyższy metabolizm i w ten sposób – w naturalny sposób – spalamy więcej kalorii. Ponadto delikatnie umięśnione ciało wygląda znacznie estetyczniej, zdrowiej i jest bardziej jędrne.
Warto pamiętać, że po 25 – 30 roku życia masa mięśniowa ulega naturalnemu wyniszczeniu, tak jak przy braku aktywności fizycznej. Dlatego tak ważny jest trening siłowy i posiadanie masy mięśniowej na odpowiednim poziomie. Jednym z najważniejszych elementów jest dieta: 70-80% sukcesu, tego, jak wyglądamy, jak się czujemy, jak wygląda nasz trening, uzależnione jest od tego, co jemy. Pamiętaj, że nieważne jak mocno „katujesz się na siłowni”, jak dobrze wyglądasz, nie osiągniesz właściwych rezultatów bez diety.

Wiele kobiet krępuje się ćwiczyć na siłowni z powodu braku odpowiedniej wiedzy dotyczącej wykonywania ćwiczeń na poszczególnych przyrządach. Dlatego w kolejnych odcinkach przedstawimy Wam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z użyciem maszyn na siłowni w formie filmów instruktażowych.

Pamiętaj, aby po każdym treningu rozciągać się. Dzięki stretchingowi zachowasz zdrowie psychiczne i fizyczne. Będziesz czuć się znacznie lepiej i szybciej się zregenerujesz, a Twoja sprawność ruchowa znacznie wzrośnie.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował