Mity o odchudzaniu i diecie

17 lis 15:05

Wokół diety i odchudzania narosło wiele teorii. Nie jesz śniadań, unikasz czekolady i ziemniaków, a Twoja waga nadal stoi w miejscu? Funkcjonuje wiele mitów na temat odchudzania. Ulegamy im w nadziei, że dzięki temu uda nam się szybko schudnąć. Kto chociaż raz próbował zrzucić parę kilogramów, doskonale wie, że jest mnóstwo sprzecznych informacji o odchudzaniu.
Sprawdź, czy Twoje przekonania na temat diety są prawdziwe.

CZEKOLADA
Pamiętaj, że każda czekolada jest produktem kalorycznym – zwykła tabliczka to ponad 500 kcal. Gorzka czekolada pomimo WYŻSZEJ kaloryczności jest produktem po który prędzej warto sięgnąć, ze względu na wysoką zawartość kakao.

OWOCE
Ze względu na zawartość fruktozy owoce wbrew pozorom nie są dobrą przekąskę a tym bardziej powinny być ostatnim wyborem jak przychodzi do posiłku wieczornego. Warto natomiast włączyć owoce do śniadania w połączeniu z niżej indeksacyjnymi węglowodanami złożonymi oraz źródłem białka.

WODA NIEGAZOWANA VS GAZOWANA
To nieprawda, że woda gazowana jest niezdrowa. Dwutlenek węgla w takiej wodzie pobudza trawienie i wzmaga apetyt, działa też lekko moczopędnie, niektórym może jednak zaszkodzić. Picia wody gazowanej odradza się osobom z problemami gastrycznymi, mającym kłopoty z krtanią czy osobom z przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, kobietyom w ciąży i karmiącym piersią oraz małym dzieciom.

LICZENIE KALORII
Jakość produktów, pory ich spożywania, połączenia pełnią równie istotną rolę jak samo bilansowanie makro składników. Kaloria nie jest równa kalorii. Obok pojęć jak indeks czy ładunek glikemiczny nie możemy przejść obojętnie

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował