ĆWICZENIA NA BRZUCH I BOCZKI ❤ 15 min TRENING Fitness w Domu

26 wrz 14:30

Przygotowaliśmy dla Was nowy trening – Ćwiczenia na brzuch i boczki w domu. Do jego wykonania nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Trening brzucha  zajmuje 15 min, a efekty – płaski brzuch – murowane 🙂 Ze wzrostem stopnia zaawansowania zwiększaj ilość powtórzeń/serii lub obciążenie, żeby zauważyć lepsze efekty.

Ćwiczenia na brzuch – co dają?

Ćwiczenia na płaski brzuch i na boczki to napinanie mięśni brzucha prostych i skośnych. Ważne jest prawidłowe oddychanuie – wydech podczas momentu największego wysiłku i wdech na powrocie do pozycji startowej.

Ćwiczenia pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha i pozbyć się boczków. Nie jest to jednak panaceum. Te ćwiczenia nie wystarczą, żeby pozbyć się odstającego brzucha. Jego przyczyną jest zbyt duża ilość tłuszczu. Żeby się go pozbyć, należy połączyć ćwiczenia na mięśnie brzucha z treningiem na spalanie tłuszczu, np. trening cardio (TUTAJ).

Rewelacyjne efekty daje też tabata, czyli szybki, intensywny, 4-minutowy trening.

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

Ćwiczenia na brzuch – jak często ćwiczyć?

Żeby wyrzeźbić mięśnie brzucha, potrzeba czasu, regularności i motywacji.
Ćwiczenia na brzuch powtarzaj 2-3 razy w tygodniu, pamiętając o regeneracji. Treningi cardio na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej wykonuj w pozostałe dni 2-3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia na brzuch i dieta na płaski brzuch

Ćwiczenia na brzuch w domu Ćwiczenia na boczki i płaski brzuchAktywność fizyczna jest niezwykle ważna w osiągnięciu płaskiego brzucha, jednak mówi się, że to dieta stanowi 70% sukcesu. Dlatego regularnym ćwiczeniom musi towarzyszyć odpowiednio zbilansowana dieta.
Pamiętaj, że wysiłek fizyczny zwiększa Twoje zapotrzebowanie na wartości odżywcze.
Od czego zacząć prawidłową dietę na płaski brzuch? Na początek wyeliminuj z menu słodycze, fast foody, słone przekąski, napoje słodzone, alkohol i żywność wysoko przetworzoną. Często to tutaj tkwi przyczyna powodują gromadzenia się tkanki tłuszczowej wokół brzucha i powstawanie tzw. oponki.

Ćwiczenia na brzuch – po co?

Mięśnie brzucha są jedną z największych partii mięśni u ludzi. Oprócz polepszenia wyglądu i samopoczucia,

pełnią szereg ważnych funkcji:

  • chronią przed urazami krążka międzykręgowego w trakcie zginania i dźwigania
  • ochraniają wnętrze ciała w czasie niespodziewanego wypadku
  • mogą zapobiegać urazom i ułatwiać szybszą rekonwalescencję
  • utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji
  • pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz