TABATA – 4 min TRENING: Ćwiczenia na Odchudzanie [VIDEO]

13 cze 15:55

Tabata to to trening odchudzający trwający 4 minuty. Polega na wykonywaniu 20s ćwiczeń o wysokiej intensywności, najlepiej angażujących jak najwięcej mięśni z 10s przerwami pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. Ćwiczenia na odchudzanie można wykonywać w domu.

Tabata – jak ćwiczyć?

Przez 20 sekund wykonuj maksymalną ilość powtórzeń wybranego ćwiczenia, następne 10 sekund odpoczywaj, kolejne 20s ćwicz itd., łącznie 8 sesji (ćwiczenie – przerwa) aż do upłynięcia 4 minut. Osoby początkujące powinny zacząć od jednego do trzech treningów w tygodniu, zwiększając do 4-5 razy w tygodniu.
Do treningu można wybrać ulubione ćwiczenia. Najlepsze efekty przyniosą takie, które podczas jednej sesji angażują najwięcej mięśni, np. wykopy z przysiadem, pompki, burpee itp. Ważne, żeby dać z siebie wszystko, ale również kontrolować swoje ciało i w razie złego samopoczucia, zaprzestać ćwiczeń.
(Oczywiście każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką i zakończony rozciąganiem)

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

Tabata Efekty

Tabata jest świetnym rozwiązaniem podczas odchudzania, dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową. Pomijając spalanie kalorii podczas treningu, tabata może przyspieszać przemianę materii nawet do 24 godzin po treningu. To właśnie sekret popularności tabaty.
Dzięki intensywności ćwiczeń, tabata pozwala na polepszenie kondycji. Taki trening hartuje organizm i przyzwyczaja go do wytężonej pracy.

Tabata – kiedy zauważę efekty?

Efekty zależą od wielu czynników, m.in. od płci, wieku, wagi, stopnia i rodzaju wykonywanej aktywności. Jeżeli będziesz wykonywać trening regularnie i dawać z siebie 100%, z pewnością zauważysz efekty.

Tabata Trening Ćwiczenia na Odchudzanie

 

Tabata – dla kogo?

Tabata to trening dla każdego. Jest idealny dla osób zabieganych i zapracowanych, ponieważ zajmuje tylko 4 minuty i można go wykonywać w domu. Warto jednak pamiętać, że nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają treningi. Ze względu na intensywność ćwiczeń zaleca się wprowadzenie tabaty osobom, które mają już doświadczenie z aktywnością fizyczną.

Przeciwwskazania do wykonywania tabaty:
* wady serca i układu oddechowo-krążeniowego
* zbyt wysokie i zbyt niskie ciśnienie krwi.

UWAGA: Artykuł i video mają charakter poradnika. Żeby upewnić się, że możesz go wykonywać, skonsultuj się z lekarzem.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz