Ćwiczenia na Odchudzanie – Turbo Spalanie 500 kcal

05 Gru 14:01

Aerobik – turbo spalanie to trening, w którym została zastosowana kombinacja ćwiczeń cardio, turbo z elementami kickboxingu, dzięki czemu efekty są szybsze i bardziej zauważalne niż inne treningi odchudzające. W trakcie treningu możesz spalić nawet do 500 kcal. Dokładna liczba spalonych kalorii zależy od wielu czynników, np. waga, wiek, kondycja, a przede wszystkim zaangażowanie. Wykonując ćwiczenia z na 100% ćwiczenia na odchudzanie przyniosą wymarzone rezultaty.

Ćwiczenia na odchudzanie

Wskazówki, które wspomogą działanie ćwiczenia na odchudzanie:

1. Pamiętaj o zdrowych tłuszczach. Są niezbędnym jej składnikiem. Unikaj tylko tłuszczów nasyconych i włącz do diety zdrowe tłuszcze nienasycone, np. z awokado czy oliwy z oliwek.

2. Pamiętaj, aby pić dużo wody. Jest to środowisko wszystkich reakcji biochemicznych w ciele człowieka i jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu. Picie wody hamuje apetyt, zapobiega odwodnieniu w upalne dni oraz podczas wysiłku fizycznego.

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie?

ćwiczenia na odchudzanie

3. Aktywność fizyczna Ćwiczenia cardio pomogą Ci zgubić zbędne kilogramy. Pamiętaj o treningu siłowym, dzięki któremu ujędrnisz i wyrzeźbisz ciało. Dzięki regularnym treningom przyspieszysz metabolizm, poprawisz kondycję i ujędrnisz ciało.Tkankę tłuszczową najlepiej spalają ćwiczenia cardio, czyli ćwiczenia wykonywane przez min. 30 min. o umiarkowanej intensywności.

4. Jedz dużo błonnika. Dzięki niemu na dłużej zachowasz uczucie sytości i przyspieszysz metabolizm.

5. Zmień nawyki żywieniowe. Kawę z ciężką śmietanką zastąp zieloną herbatą, cukier ksylitolem lub erytrolem, słodycze owocami itd.

6. Jedz dużo białka – pomaga  ono w odchudzaniu. Posiłki zawierające białko są trawione dłużej, dzięki czemu uczucie sytości pozostaje na dłużej.

7. Unikaj słodzonych napojów oraz produktów gazowanych i tych typu „light”.

8. Jedz 4-5 posiłków dziennie co ok. 3-4 godziny.  Dzięki temu Twój metabolizm będzie sprawniejszy.

9. Unikaj podjadania między głównymi posiłkami. Jeśli masz ogromną ochotę na słodycze, zjedz owoc.

10. Unikaj fast foodów. To bomby kaloryczne, które odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

11. Opróżnij swój dom ze słodyczy, chipsów itp.

12. Jedz! Głodówki spowalniają metabolizm i Twój organizm ze strachu przed kolejnym brakiem posiłku zaczyna gromadzić każdy posiłek w postaci tkanki tłuszczowej. Głodówki pozwalają na szybkie rzucenie kilogramów, jednak to w większości woda, w tym czasie Twój metabolizm zwalnia, jesteś słabsza, a kilogramy szybko wrócą w efekcie jo-jo.

13. Wyznaczaj sobie cele. Twoje ciało musi przyzwyczajać się do utraty kilogramów. Najbezpieczniej jest zrzucać 0,5 – 1 kg w ciągu tygodnia. Nie licz na szybkie efekty w krótkim czasie. Idealna sylwetka wymaga dużo czasu i pracy, zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ

3 komentarze
 • Ćwiczenia na brzuch i na boczki w domu ✅ Wyzwanie 30 dni Płaski Brzuch
  01 Lut 14:01 Odpowiedz

  […] Ćwiczenia służą wyrzeźbieniu mięśni brzucha i pozbyciu się boczków. Wiele osób wykonuje ćwiczenia na mięśnie brzucha w nadziei na pozbycie się odstającego brzucha. Jego przyczyną jest jednak zbyt duża ilość tłuszczu wokół pasa. Żeby pozbyć się oponki, należy połączyć ćwiczenia na brzuch z treningiem na spalanie tłuszczu, np. trening cardio (TUTAJ). […]

 • WYZWANIE 100 BURPEES - Trening Odchudzający 7min cardio w domu
  25 Sty 14:01 Odpowiedz

  […] czemu pomaga schudnąć – burpee łączy cechy treningu siłowego i cardio, pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej lepiej niż ćwiczenia siłowe i […]

 • ĆWICZENIA NA BRZUCH I BOCZKI ❤ 15 min TRENING Fitness w Domu
  23 Sty 14:01 Odpowiedz

  […] Ćwiczenia pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha i pozbyć się boczków. Nie jest to jednak panaceum. Te ćwiczenia nie wystarczą, żeby pozbyć się odstającego brzucha. Jego przyczyną jest zbyt duża ilość tłuszczu. Żeby się go pozbyć, należy połączyć ćwiczenia na mięśnie brzucha z treningiem na spalanie tłuszczu, np. trening cardio (TUTAJ). […]

Napisz komentarz