Odchudzanie – krąży o nim wiele informacji, jednak nie wszystkie są prawdziwe. Razem z Natalią Mlekicką (znacie ją z poprzednich filmów) obalamy największe mity dotyczące odchudzania i diety.
Jak schudnąć? – Największe MITY
Przedstawiamy największe mity dotyczące odchudzania i diety.
Jak schudnąć – Poranny trening na czczo to najlepszy sposób na odchudzanie
Powinnyście wziąć pod uwagę kwestie zdrowotne. Zrzucenie dużej ilości kilogramów w ten sposób niekoniecznie ma dobre skutki dla naszego organizmu. Trening aerobowy na czczo sprawdza się u sportowców wyczynowych, przed zawodami czy walką. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ma dać energię do rozbudzenia organizmu po nocnym odpoczynku. Bez niego organizm pracuje „na wolniejszych obrotach”.
Głodówka jest dobrą metodą na odchudzanie
To mit. Organizm pozbawiony składników odżywczych, kiedy tylko je uzyska, odkłada je „na czarną godzinę”.
Jak schudnąć? – Wszystkiemu winna jest genetyka
Niektórzy mają predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej, jednak przy włożeniu większej ilości wysiłku, efekty przyjdą, tylko w nieco późniejszym czasie niż osoby bez tendencji do tycia. Gorsza „genetyka” nie przekreśla Twoich możliwości. Nie poddawaj się!
Na eliptyku/orbitreku spalę więcej kalorii niż na bieżni
Wszystkie maszyny cardio mają pobudzić organizm do jeszcze większej pracy. Spalanie kalorii na maszynach zależy głównie od metody treningi (np. trening ciągły czy interwałowy, 15 czy 60 min). Metoda warunkuje intensywność treningu i ilość zużytej do niego energii. Na eliptyku/orbitreku pracujemy całym ciałem – pobudzamy do pracy więcej mięśni i zużywamy więcej energii POD WARUNKIEM, że intensywność treningu jest wysoka.
Trening cardio rozbudowuje mięśnie
To nie takie proste 🙂 Żeby mięsień rósł, musi pokonywać znacznie większy opór. Nawet jeśli pracujesz bardzo szybko, to nie jest wystarczający bodziec do wzrostu mięśni. Trening cardio ma zwiększyć kondycję, przyspieszyć metabolizm i zwiększyć wydolność krążeniowo-oddechową.
Jak schudnąć – Jedzenie po 18:00 sprzyja tyciu
Twój organizm potrzebuje tyle energii, żeby „wytrwać” do następnego posiłku. Długotrwały post nie przynosi dobrych korzyści dla zdrowia. Posiłki powinno się jeść co ok. 3-4 godziny. Jeśli chodzisz spać w okolicach północy, nie możesz jeść ostatniego posiłku o 18:00, tylko na 3-4 godziny przed snem. Dzięki odpowiedniej kolacji, Twój organizm będzie mógł regenerować się przed snem.
Zobacz także artykuł nt. jak spalić tłuszcz z brzucha i pośladków
Sprawdź najpopularniejsze produkty z kategorii: Spalacze Tłuszczu
Brak komentarzy