Jak spalić tłuszcz z brzucha, ud i pośladków?

14 lip 12:58

Eksperci mówią, że miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej nie jest możliwe i spalanie następuje stopniowo z całego ciała. To prawda. Setka brzuszków nie pozwoli nie uwolni nas od problemu oponki na brzuchu, a bieganie nie gwarantuje zmniejszenia obwodów ud i pośladków. Tak samo dieta i spalacze tłuszczu. W takim razie – jak spalić tłuszcz z brzucha, ud i pośladków – czyli z najbardziej problematycznych miejsc?

Jak spalić tłuszcz – Badania

Badania sugerują, że miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej jest powiązane z gospodarką hormonalną. Kanadyjski trener Charles Poliquin stworzył system analizy tkanki tłuszczowej badający równowagę hormonalną organizmu. Na podstawie wyników pomiarów tkanki tłuszczowej w 12 miejscach ciała definiuje się profil hormonalny badanego i dopasuje rodzaj treningu, dietę i suplementację do redukcji opornej tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Takie działania mają uregulować i ustabilizować hormony na odpowiednim poziomie, co prowadzi nie tylko do zrównoważenia zawartości składników ciała, ale także do lepszego samopoczucia i większej ilości energii.

 

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

 

Jak spalić tłuszcz – Hormony odpowiedzialne z odkładanie tkanki w konkretnych partiach

  • Biodra i miejsca pod łopatkami: insulina
  • „Boczki”: hormony tarczycy
  • Brzuch wokół pępka: kortyzol
  • Pośladki i uda: estrogen
  • Kolana i łydki: hormon wzrostu
  • Triceps i klatka piersiowa: hormony płciowe.

W oparciu o te pomiary określa się,  które hormony są rozregulowane i podejmuje się działania prowadzące do równowagi hormonalnej. Po kilku tygodniach wykonuje się ponowne pomiary ,żeby sprawdzić postępy i skuteczność działań. To, jak szybko spalamy tkankę tłuszczową, zależy od wielu czynników, np. rodzaj i długość trwania zaburzeń hormonów, stopień aktywności.

Założenia tej metody wydają się być słuszne. Hormony u człowieka odpowiadają za wiele procesów, dlatego najpewniej oddziałują również na zawartość tkanki tłuszczowej.

Najlepszym przykładem potwierdzającym założenia tej teorii jest różnica w budowie ciała kobiet i mężczyzn: odmienne proporcje hormonów i obecność tkanki tłuszczowej w innych punktach.

Warto pamiętać, że ogromny wpływ na działanie hormonów ma dieta. Jedzenie produktów wysoko przetworzonych i ubogo odżywczych prowadzi do zmian hormonalnych.

Oczywiście, istnieją badania obalające teorię Poliquina. Czy hormony mogą zatem okazać się skuteczną bronią w  walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej? Z pewnością metoda Poliquina może okazać się pomocna nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej, ale także w innych aspektach życia.

Zobacz także artykuł nt. Spalanie Tkanki Tłuszczowej

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz