Odchudzanie – top 6 ziół na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej

05 sty 15:12

Korzystając ze zbiorów największej apteki świata – natury, przygotowaliśmy listę powszechnie dostępnych ziół, które skutecznie wspierają spalanie tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Działają jak naturalne spalacze tłuszczu, tabletki na odchudzanie.

Imbir a spalanie tkanki tłuszczowej

Imbir charakteryzuje się bardzo szerokim działaniem i jest stosowany w przypadku wielu schorzeń. Wypicie naparu z imbiru skutecznie hamuje nudności wywołane chorobą lokomocyjną, a żucie kawałka imbiru działa antybakteryjnie i przeciwbólowo, w przypadku bólu gardła. Imbir ma również swoje zastosowanie w trakcie diety redukcyjnej. Pobudza on, bowiem metabolizm i zwiększa ilość energii, co przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej.

Szałwia a spalanie tkanki tłuszczowej

Herbata przyrządzona z tego zioła posiada działanie moczopędne. Regularne jej spożywanie pomoże przyśpieszyć proces utraty tkanki tłuszczowej, poprzez usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii i zwiększenie tempa metabolizmu.

Mięta pieprzowa a spalanie tkanki tłuszczowej

Mięta spożyta czy to w postaci naparu, czy w postaci listków posiada bardzo korzystne dla zdrowia właściwości. Po pierwsze działa pozytywnie na jelita, zwiększając stopień wchłaniania substancji odżywczych, a po drugie skutecznie hamuje apetyt. Dlatego żucie gumy miętowej jest świetnym rozwiązaniem, kiedy najdzie nas nieoczekiwany głód.

Mniszek lekarski a spalanie tkanki tłuszczowej

Posiada działanie silnie moczopędne, przez co wspomaga organizm w pozbywaniu się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Działa również przeciwzapalnie, a jak wiadomo chronicznie występujące stany zapalne, zwiększają szansę rozwoju cukrzycy typu II oraz otyłości. Mniszek skutecznie wspiera także wątrobę, więc idealnie sprawdzi się jako pomoc podczas detoksu.

Yerba Mate a spalanie tkanki tłuszczowej

Ta peruwiańska herbata jest znana ze swoich odchudzających właściwości. Bogactwo witamin i minerałów w niej zawartych, jak również duża ilość antyoksydantów skutecznie zwiększają tempo przemiany materii.

Pokrzywa indyjska a spalanie tkanki tłuszczowej

Forskolina to związek, który zyskuje coraz większą popularność wśród odchudzających się osób. Wpływa na szlaki energetyczne zachodzące w komórkach przez co sprawia, że utlenianie kwasów tłuszczowych zachodzi intensywniej. Podczas 6-miesięcznej suplementacji ekstraktem z pokrzywy indyjskiej ochotnicy stracili średnio o 4 kilogramy więcej, niż osoby z grupy kontrolnej. Zwiększyła się również ich masa mięśniowa, co stawia forskolinę w bardzo pozytywnym świetle. Zwiększenie masy mięśniowej z równoczesnym spadkiem tkanki tłuszczowej jest najszybszym sposobem na polepszenie wyglądu ciała.

odchudzanie-imbir-na-spalanie-tkanki-tluszczowej

 

Zobacz także artykuł nt. błonnik pokarmowy

POLECAMY RÓWNIEŻ

1 Komentarz

Napisz komentarz