WYZWANIE 100 BURPEE 💜 Trening Odchudzający 7min cardio w domu

20 gru 14:07

Wyzwanie 100 burpee – Trening odchudzający na wzmocnienie kondycji i spalanie tkanki tłuszczowej z Vilduś. Z biegiem czasu możesz zwiększyć ilość powtórzeń. Wykonuj ten trening codziennie, a zauważysz pozytywny wpływ na przyspieszenie przemiany materii.

Burpee to jedno z najbardziej męczących, ale też najskuteczniejszych ćwiczeń bez sprzętu. Angażuje wszystkie grupy mięśni i podnosi tętno do poziomu, który pozwala na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Burpee łączy zalety treningu siłowego i treningu aerobowego. Uchodzi za miernik zwinności, koordynacji i siły.

Zalety wykonywania burpee:
* bardzo skuteczne
* proste do wykonania
* możliwe do wykonania w dowolnym miejscu i o dowolnej porze
* wzmacnia wszystkie grupy mięśniowe bez korzystania ze sprzętu
* zwiększa tętno, dzięki czemu pomaga schudnąć – burpee łączy cechy treningu siłowego i cardio, pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej lepiej niż ćwiczenia siłowe i aerobowe wykonywane oddzielnie. W ciągu 10 minut burpees można spalić ok. 100 kalorii. 10 szybkich burpees pozwala na podkręcenie metabolizmu takie jak wywołuje 30-sekundowy sprint. Metabolizm wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, nie tylko w czasie ćwiczenia, ale także do kilkunastu godzin po nim, ponieważ zmęczone mięśnie pozyskują energię do regeneracji z zapasów tłuszczu.
* poprawia koordynację ruchową i zwinność
* aktywuje do pracy całe ciało.

Efekty wykonywania burpee:
* płaski brzuch – Podczas burpees intensywnie pracują mięśnie brzucha.Staraj się w trakcie ćwiczenia utrzymywać napięcie brzucha. To sprawi, że po kilku tygodniach regularnych treningów nie wyrzeźbisz brzuch i stracisz kilka centymetrów w pasie.
* silne ramiona – burpees kształtują mięśnie rąk. Po miesiącu codziennych treningów zauważysz lekki zarys bicepsów i ujędrnienie skóry ramion. Zwiększysz też siłę rąk.
* szczupłe ud
* jędrne pośladki – podczas burpees mięśnie pośladków pracują cały czas
* mocne, proste plecy
* spalanie ok. 100 kalorii w 10 minut
* poprawa kondycji
* zwiększenie siły.

Żeby zyskać lepsze efekty, ćwicz codziennie, zwiększając liczbę powtórzeń o 2-3. Po miesiącu zauważysz pierwsze efekty.

burpee-wyzwanie-100-burpee-na-odchudzanie

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz