WYZWANIE 100 BURPEES – Trening Odchudzający 7min cardio w domu

20 Gru 14:07

Wyzwanie 100 burpees – Trening odchudzający na wzmocnienie kondycji i spalanie tkanki tłuszczowej z Vilduś. Z biegiem czasu możesz zwiększyć ilość powtórzeń. Wykonuj ten trening codziennie, a zauważysz pozytywny wpływ na przyspieszenie przemiany materii.

Burpees – co to jest?

Burpees to jedne z najbardziej męczących, ale też najskuteczniejszych ćwiczeń bez sprzętu. Angażują wszystkie grupy mięśni i podnosi tętno do poziomu, który pozwala na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Burpees łączą zalety treningu siłowego i treningu aerobowego. Uchodzi za miernik zwinności, koordynacji i siły.

Burpees – zalety

* bardzo skuteczne
* proste do wykonania
* możliwe do wykonania w dowolnym miejscu i o dowolnej porze
* wzmacnia wszystkie grupy mięśniowe bez korzystania ze sprzętu
* zwiększa tętno, dzięki czemu pomaga schudnąć – burpees łączą cechy treningu siłowego i cardio, pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej lepiej niż ćwiczenia siłowe i aerobowe wykonywane oddzielnie. W ciągu 10 minut burpees można spalić ok. 100 kalorii. 10 szybkich burpees pozwala na podkręcenie metabolizmu takie jak wywołuje 30-sekundowy sprint. Metabolizm wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, nie tylko w czasie ćwiczenia, ale także do kilkunastu godzin po nim, ponieważ zmęczone mięśnie pozyskują energię do regeneracji z zapasów tłuszczu.
* poprawia koordynację ruchową i zwinność
* aktywuje do pracy całe ciało.

Burpees – efekty

burpees wyzwanie

* płaski brzuch – Podczas burpees intensywnie pracują mięśnie brzucha.Staraj się w trakcie ćwiczenia utrzymywać napięcie brzucha. To sprawi, że po kilku tygodniach regularnych treningów nie wyrzeźbisz brzuch i stracisz kilka centymetrów w pasie.
* silne ramiona – burpees kształtują mięśnie rąk. Po miesiącu codziennych treningów zauważysz lekki zarys bicepsów i ujędrnienie skóry ramion. Zwiększysz też siłę rąk.
* szczupłe ud
* jędrne pośladki – podczas burpees mięśnie pośladków pracują cały czas
* mocne, proste plecy
* spalanie ok. 100 kalorii w 10 minut
* poprawa kondycji
* zwiększenie siły.

Żeby zyskać lepsze efekty, ćwicz codziennie, zwiększając liczbę powtórzeń o 2-3. Po miesiącu zauważysz pierwsze efekty.

POLECAMY RÓWNIEŻ

1 Komentarz

Napisz komentarz