Suplementy dla kobiet

28 kw. 10:49

Suplementy dla kobiet. W tym odcinku poruszamy temat suplementacji dla kobiet. Odpowiednio zbilansowana i racjonalna dieta powinna zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne do właściwego funkcjonowania substancje. W praktyce jednak bywa różnie. Czasem z różnych przyczyn trudno jest tak skomponować posiłki w ciągu dnia, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przemyślana suplementacja.
Czas zadbać o zdrowie. Na rynku jest dostępnych wiele produktów, ale jakie wybrać?

WAŻNE: Suplementy są uzupełnieniem diety, a nie jej zastąpieniem!

Baton energetyczny jest z pewnością świetną przekąską, jeżeli jesteście w trakcie ciężkiego treningu bądź gdy nie macie możliwości zjedzenia „normalnego” posiłku, jednak nie powinien on na co dzień zastępować Waszych zwykłych porcji żywieniowych. Podobnie jak wszelkiego rodzaju suplementy spalające tkankę tłuszczową nie zastąpią Wam racjonalnego, zdrowego jedzenia. Podstawą jest dieta. Jest ona, jak często się mawia, w 70% gwarantem sukcesu. Polecamy, abyście najpierw zapoznały się z podstawami diety, o których mówimy we wielu odcinkach Projektu Befit, a dopiero potem przemyślały swoją suplementację. Przed zastosowaniem diety oraz przed zastosowaniem suplementów warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Nie wszystkie suplementy są dla każdego. Ważne jest, czy macie zdrowe serce, zdrowe nerki i wątrobę. Musicie o nie dbać nie tylko suplementami, ale również racjonalnym odżywianiem. Ważne, aby Wasze posiłki stanowiły główne źródło białka. Odżywki białkowe są jego doskonałym uzupełnieniem, podobnie jak aminokwasy, które również powinny znajdować się zarówno w diecie, jak i w suplementacji. BCAA jest niezastąpionym suplementem diety, stosowanym przez zawodników na całym świecie. Stosuje się go do pełnej regeneracji mięśni. Można go stosować zarówno przed porannymi treningami i po nich, jak i przed oraz po treningu wieczornym.

Zadaniem suplementów, jak wskazuje nazwa, jest tylko wspomaganie pracy naszego organizmu przez uzupełnianie niedoborów niektórych substancji w codziennej diecie. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że suplementacja to nie tylko przyjmowanie preparatów dostępnych w aptece, sklepach z odżywkami itd. Warto także sięgnąć po różnego rodzaju rośliny, zioła, korzenie – wszystko, co może usprawnić funkcjonowanie naszego organizmu.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował