Ćwiczenia na ramiona i barki dla kobiet w domu

07 lis 19:00

Ćwiczenia na ramiona i barki są bardzo często zaniedbywane przez kobiety. Większość z nas skupia się na brzuchu, udach i pośladkach, zapominając, że zgrabna, estetyczna sylwetka wymaga ćwiczeń na całe ciało. które Nie wiesz, jak pozbyć się „motylków”? Chcesz mieć piękne, smukłe ramiona? Ten trening będzie idealny. Nie zaniedbuj ramion podczas treningów. Piękne ramiona nie tylko będą zachwycać na imprezach i latem, ale także poprawią Twoje myślenie o własnej sylwetce.
Razem z Martą Banasik przygotowaliśmy ćwiczenia na ramiona dla kobiet połączone z ćwiczeniami na barki.  Podpowiadamy, jak spalić tłuszcz z ramion. Cały trening trwa 10 min, a do jego wykonania wystarczą hantle lub 2 butelki wody. Zaczynamy!

Wśród kobiet często panuje złudne myślenie, że ćwiczenia na ramiona i barki mogą spowodować zbytnie rozbudowanie mięśni jak u mężczyzn, jednak u kobiet nie dochodzi do szybkiej produkcji testosteronu, dlatego masa mięśniowa zwiększa się powoli.

Jak się pozbyć motylków? Ćwiczenia na motylki

Ramiona i barki szybko reagują na ćwiczenia, dlatego stosunkowo łatwo jest pozbyć się tłuszczu z tych rejonów. Poza zaprezentowanymi przez nas ćwiczeniami na ramiona i barki pomocne będzie także pływanie czy bieganie.

Ćwiczenia na ramiona i barki dla kobiet w domu

Już po kilkunastu dniach systematycznych ćwiczeń zauważysz pierwsze efekty. Trening z hantlami powinien zawierać ćwiczenia na wszystkie mięśnie ramion.

Jakie hantle do ćwiczeń na ramiona?

Możesz ćwiczyć bez obciążenia, ale najlepsze efekty przyniosą ćwiczenia z hantlami. Lekkie ciężarki będą bardzo pomocne. Hantle dla kobiet ważą od 0,5 kg do 5 kg. Jak dobrać odpowiednie obciążenie dla siebie? Wykonaj jedną serię ćwiczeń na ramiona. Wybierz to obciążenie, przy którym odczuwasz trudność podczas wykonywania ostatnich powtórzeń.
Jeśli jesteś początkująca, zacznij od lekkiego obciążenia, stopniowo je zwiększając, ponieważ mięśnie przyzwyczajają się.
Jeśli nie masz hantli, z powodzeniem możesz je zastąpić butelkami wypełnionymi wodą lub piaskiem.

Jak spalić tłuszcz z ramion?

Jeżeli masz tendencję do odkładania tłuszczu na ramionach, koniecznie uzupełnij powyższe ćwiczenia treningiem cardio.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Napisz komentarz