5 rad, jak nie przytyć w Święta?

19 gru 15:03

Dla większości z nas Święta to czas odstępstw od diety. Kuszą domowe wypieki, tłuste potrawy, soki… Warto jednak mieć na uwadze, że świąteczne objadanie może zniszczyć efekty długiej diety i treningów. A więc – jak nie przytyć w Święta? Przygotowaliśmy dla Was kilka najskuteczniejszych porad.

Jak nie przytyć w Święta?

1. 12 potraw
Tradycja mówi, że na stole wigilijnym powinno znaleźć się 12 potraw i powinniśmy skosztować każdej z nich. Dobra rada: nakładaj małe porcje, dzięki temu spróbujesz każdej z potraw, ale nie przejesz się. Zamiast 10 pierogów spróbuj po prostu jednego. Dzięki temu nie będziesz przejedzona, zjesz z umiarem i nie odczujesz dolegliwości żołądkowych po zbyt dużej ilości jedzenia.

2. Wersja dietetyczna świątecznych potraw
Dietetyczne potrawy wcale nie znaczą „gorsze”. Istnieje wiele sposób na zmniejszenie kaloryczności potraw. Dzięki temu są one także zdrowsze, np. zamiast smażyć rybę – lepiej ją upiec. Dania na bazie majonezu można przygotować z użyciem jogurtu, a słodycze zastąpić dietetycznymi wypiekami (dużo inspiracji znajdziesz TUTAJ).

3. Wybierz mniejsze zło
„W Święta można”? Nie popadaj w skrajność. To, że odstąpiłaś od diety wcale nie oznacza, że możesz już zjeść wszystko. Pamiętaj – Twoje ciało jest przyzwyczajone do pewnego stylu życia. Jeśli nagle obładujesz żołądek jedzeniem, możesz także nabawić się dolegliwości żołądkowych. Jedz mądrze.

4. Ćwicz
Jeśli znajdziesz w Święta czas na trening – wykonaj go. Na naszym kanale znajdziesz wiele treningów, które możesz wykonać w zaciszu domowym bez użycia żadnego sprzętu. Możesz także pobiegać lub choćby wybrać się na spacer. Odrobina ruchu to zawsze lepiej niż nic.

5. Pij wodę

Nie zapominaj o wodzie. Zamiast słodkich kompotów i napojów  wypełnionych po brzegi cukrem wybierz wodę.

Nie miej wyrzutów sumienia z powodu świątecznej uczty. Ma być przyjemnością. Potrawy zjedzone z umiarem nie muszą odbić się negatywnie na Twojej sylwetce. Potraktuj Święta jako małe cheat days 🙂

A jakie są wasze sposoby na odepchnięcie świątecznych pokus? Podzielcie się z nami nimi w komentarzach

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz