Turbo spalanie: Ćwiczenia aerobik cardio na spalanie tłuszczu

27 kw. 16:00

Wskazówki, jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową:

1. Zdrowe odżywianie

Staraj się jeść 4 do 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), co ok. 3 godziny, o stałych porach. Dzięki temu zapobiegniesz gwałtownym spadkom poziomu glukozy we krwi i nagłym atakom głodu.Zapomnij o podjadaniu pomiędzy posiłkami. Pamiętaj, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Pełnowartościowe śniadanie powinno zawierać węglowodany złożone oraz białko. Nie rezygnuj z kolacji i jedz po 18 – zjedz kolację ok. 3-4 godziny przed snem, aby metabolizm pracował do końca dnia, ale też nie przejadaj się, aby spokojnie spać oraz aby nadmiar węglowodanów nie odkładał się w postaci tkanki tłuszczowej.

Jedz dużo białka – organizm, żeby je strawić, musi wykonać największą pracę.

Pij dużo wody. To ona jest środowiskiem wszystkich przemian metabolicznych. Wypijaj co najmniej 1,5 – 2 litry wody dziennie.

2. Aktywność fizyczna

Nic tak dobrze nie pozwala spalać tkanki tłuszczowej jak aktywność fizyczna. Najlepszy jest trening aerobowy i interwałowy, np. bieganie, jazda na rowerze. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje po ok. 30 minutach treningu, dlatego ważne jest, żeby co najmniej tyle trwał trening. Zapomnij o ćwiczeniach wybranej partii ciała na wyszczuplenie konkretnych części. Postaw na ćwiczenia, które angażują całe ciało i pozwolą spalić najwięcej kalorii.

3. Ogranicz stres

Hormony stresu (np. kortyzol) pobudzają apetyt, spowalniają metabolizm, przez co często są przyczyną odkładania się tłuszczu w okolicach brzucha.

4. Sen

Zapewnij sobie wystarczająco dużo snu. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz