Turbo spalanie: Ćwiczenia aerobik cardio na spalanie tłuszczu #3

01 cze 21:21

Wskazówki wspomagające odchudzanie:
1. Nie unikaj tłuszczów. Zdrowe tłuszcze są niezbędne w diecie. Unikaj tłuszczów nasyconych, a staraj się włączyć do diety zdrowe tłuszcze nienasycone, np. oliwę z oliwek, awokado.

2. Pij dużo wody. Woda jest środowiskiem wszystkich reakcji chemicznych zachodzących w organizmie i dlatego jest niezbędna do prawidłowej przemiany materii. Ponadto picie wody zmniejsza apetyt i zapobiega odwodnieniu w ciepłe dni oraz podczas wysiłku fizycznego.

3. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Ćwiczenia aerobowe pomogą Ci zgubić zbędne kilogramy. Pamiętaj również o treningu siłowym, który wyrzeźbi Twoje ciało. Nie ma lepszego sposobu na odchudzanie niż aktywność fizyczna. Dzięki regularnym treningom uregulujesz metabolizm, poprawisz swoją kondycję, ujędrnisz ciało i będziesz czuć się lepiej. Tkankę tłuszczową najlepiej spalają ćwiczenia kardio, czyli wykonywane przed dłuższy czas (min. 30 min.) z umiarkowaną intensywnością.

4. Jedz produkty zawierające błonnik. Zapewni Ci to uczucie sytości na dłużej i przyspieszy przemianę materii.

5. Zmień nawyki żywieniowe. Kawę ze śmietanką i cukrem zastąp zieloną herbatą, cukier ksylitolem lub erytrolem, słodycze owocami itp.

6. Białko wspomaga odchudzanie. Jedz posiłki zawierające białko, są dłużej trawione, dlatego dają uczucie sytości na dłużej.

7. Unikaj napojów słodzonych i gazowanych oraz produktów typu „light”.

8. Jedz 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny.  Twój metabolizm będzie wtedy pracował na pełnych obrotach.

9. Nie podjadaj pomiędzy posiłkami. Jeśli masz ochotę na przekąskę, sięgnij po owoc lub wafla ryżowego.

10. Odstaw fast foody. To puste bomby kaloryczne.

11. Nie trzymaj w domu słodyczy, chipsów itp., które są zbędną pokusą.

12. Nie głódź się! Głodówki spowalniają metabolizm i organizm zacznie gromadzić zapasy tkanki tłuszczowej z każdego dostarczanego produktu na wypadek „gorszych czasów”. Nawet jeśli uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy, szybko wrócą one w efekcie jo-jo i dodatkowo zepsują Twoją przemianę materii.

13. Wyznacz sobie osiągalny cel. Organizm musi stopniowo przyzwyczajać się do utraty kilogramów. Najefektywniej jest chudnąć 0,5 – 1 kg w ciągu tygodnia. Nie oczekuj spektakularnej zmiany w szybkim czasie. Idealna sylwetka wymaga dużo pracy i poświęcenia oraz zmiany nawyków żywieniowych.

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz