Ćwiczenia na brzuch i na boczki w domu ✅ Wyzwanie 30 dni Płaski Brzuch

14 mar 15:29

Przygotowaliśmy dla Was WYZWANIE 30 DNI – 300 BRZUSZKÓW – Ćwiczenia na brzuch i boczki w domu. Do wykonania tego zestawu ćwiczeń nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Trening brzucha zajmuje 10 min, a efekty – płaski brzuch – murowane 🙂 Możesz dostosować trening do siebie – zwiększać ilość powtórzeń, dodać obciążenie itp.

Ćwiczenia na brzuch – co dają?

Ćwiczenia na płaski brzuch i na boczki polegają na napinaniu mięśni brzucha przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu. Pamiętaj o prawidłowym odddechu – wydech podczas największego wysiłku i wdech w czasie powrotu do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia służą wyrzeźbieniu mięśni brzucha i pozbyciu się boczków. Wiele osób wykonuje ćwiczenia na mięśnie brzucha w nadziei na pozbycie się odstającego brzucha. Jego przyczyną jest jednak zbyt duża ilość tłuszczu wokół pasa. Żeby pozbyć się oponki, należy połączyć ćwiczenia na brzuch z treningiem na spalanie tłuszczu, np. trening cardio (TUTAJ).

Rewelacyjne efekty daje też trening tabata, czyli ekspresowy, 4-minutowy trening na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Wymaga on jednak dobrej kondycji, dlatego na początek sugerujemy wykonywanie spokojniejszego treningu w domu.

Ćwiczenia na brzuch – jak często ćwiczyć?

Efekty w postaci wyrzeźbienia mięśni brzucha wymagają czasu i regularności wykonywania ćwiczeń.
Ćwiczenia na brzuch powtarzaj 3 razy w tygodniu, pamiętaj jednak o regeneracji. Treningi cardio na spalanie tłuszczu wykonuj w pozostałe dni 2-3 razy w tygodniu.

Aby zachodziło intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, trening aerobowy powinien trwać minimum 30 min. Żeby zwiększyć korzyści z treningu, kontroluj tętno – powinno wynosić 60-70% HRmax.

Ćwiczenia na brzuch i dieta na płaski brzuch

Ćwiczenia na brzuch w domu Ćwiczenia na boczki i płaski brzuchAktywność fizyczna jest bardzo ważna w osiągnięciu płaskiego brzucha, jednak dieta stanowi 70% sukcesu. Dlatego ćwiczeniom musi towarzyszyć odpowiednia dieta.
Pamiętaj, że regularna aktywność fizyczna zwiększa Twoje zapotrzebowanie na makroskładniki.
Dobrym krokiem do rozpoczęcia prawidłowego odżywiania jest eliminacja z jadłospisu słodyczy, fast foodów, słonych przekąsek, napojów słodzonych i żywności wysoko przetworzonej. To właśnie te produkty powodują gromadzenie się tkanki tłuszczowej wokół brzucha i powstawanie tzw. oponki. Zastąp je zdrowymi zamiennikami

Ćwiczenia na brzuch – po co?

Mięśnie brzucha są jedną z największych partii mięśni u człowieka. Oprócz polepszenia wyglądu,

pełnią szereg ważnych funkcji:

  • chronią przed mechanicznymi uszkodzeniami krążka międzykręgowego w trakcie zginania i dźwigania
  • są ochroną podczas niespodziewanego wypadku
  • mogą zapobiegać urazom i ułatwiają szybszy powrót do zdrowia
  • utrzymują kręgosłup w równowadze
  • pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała i odciążają kręgosłup.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz