WYZWANIE 14 DNI – Total Body Workout

09 lis 09:25

Total Body Workout jest treningiem siłowym całego ciała, którego celem jest wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych podczas jednej sesji treningowej i spalenie kalorii.

Total Body Workout jest dla każdego, lecz w szczególności polecany jest osobom początkującym, gdyż stanowi jeden z najprostszych wariantów treningowych na masę mięśniową i stopniowo przygotowuje ciało do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.
Przedstawiamy 14-dniowy plan treningowy,  około 60 minut każdego dnia. Plan jest ułożony, abyś nie czuła nudy i monotonii. Znajdziesz tu m.in. treningi z Mel B, Vilduś i wiele innych.
Każdego dnia czeka na Ciebie nowy trening. Potrzebujesz tylko maty i czasem butelek wody.

Redexx Trec Nutrition Spalacz tłuszczu Przyspieszenie metabolizmu

Podejmij wyzwanie z treningiem TOTAL BODY!

Dzień 1.  poniedziałek:

 

kaszuba-5

Dzień 2.  wtorek:

 

Dzień 3.  środa:

 

Dzień 4. czwartek:

 

Dzień 5. piątek:

 

Dzień 6. sobota:

 

Dzień 7.  niedziela:

ODPOCZYNEK

 

Dzień 8.  poniedziałek:

 

Dzień 9.  wtorek:

 

Dzień 10. środa:

 

Dzień 11. czwartek:

 

Dzień 12. piątek:

 

Dzień 13. sobota:

 

Dzień 14.  niedziela:

ODPOCZYNEK

 

Jeśli osoba jest początkująca powinna odpocząć w czasie całego tygodnia 2 dni (np. sobota i niedziela: odpoczynek), ewentualnie można dodać na sobotę samo cardio, albo sprinty w plenerze, sprinty na bieżni, albo cardio w postaci wioślarza + rozciąganie.

Trzeba osobie zaczynającej wyzwanie podkreślić, że po każdym treningu musi się rozciągać, a przed treningami robić rozgrzewkę (np. skakanka, orbitrek, bieżnia, rowerek, wioślarz).

kaja-rybicka-fitness-motywacja

Rozgrzewka jest ważna przede wszystkim, aby uniknąć kontuzji. Celem rozgrzewki jest rozgrzanie całego ciała i przygotowanie mięśni na dalszy wysiłek. Nieprzygotowane mięśnie i ścięgna, bardzo często zastałe, sztywne i przykurczone są niezwykle podatne na  kontuzje, o które nie trudno, jeśli gwałtownie je rozciągamy, napinamy i obciążamy. Rozgrzewka zajmuje kilkanaście minut, leczenie kontuzji – kilka tygodni, a nawet miesięcy.

 

Trening ten przede wszystkim skierowany jest do osób, które oczekują szybkich efektów. Wybierając trening Total Body można osiągnąć będzie 3 główne cele: rozwój wszystkich głównych grup mięśniowych, szybkie spalenie kalorii, zwiększenie wytrzymałości. Dużą zaletą treningu Total Body jest jego różnorodność. Trening polega na wykonywaniu serii bezpośrednio następujących po sobie ćwiczeń. Każde ćwiczenie oddziałuje na inną partię mięśni, przez co, pomimo ciągłego wysiłku całego organizmu, nie ulegają one przeciążeniom.

Nie zapominaj również o diecie, która jest niezwykle ważna, aby osiągnąć zamierzony efekt. Przy utrzymaniu zbilansowanej diety oraz odpowiednich ćwiczeń nie tylko możemy liczyć na szybkie spalanie tłuszczu i kształtowania pięknej sylwetki, ale również na doskonałe samopoczucie.

 

Do dzieła! 🙂

POLECAMY RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Napisz komentarz